Sürdürebilirlik Politikamız

Sürdürebilirlik Politikamız

Salihli Sart Çamur Kaplıcaları olarak sürdürülebilir turizm ilkelerine uygun kaplıca konaklaması hizmeti sağlamak temel ilkemizdir.

Çalışanlarımız ve misafirlerimiz için güvenli ve sağlıklı uzun vadeli hizmet sağlamak için risklerimizi değerlendirir ve önlemler alırız.

Bölgemiz ve ülke kaplıca turizmine katkı sağlamak ve hizmet kalitemizi sürekli iyileştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Doğal çevreyi kirletmeden, kuruluşumuzuzn sahip olduğu doğal alanları koruyup kirletmeden yasalara uygun bertaraf metotlarını kullanıyoruz.

Kaynakları en az kullanacak sade geleneksel yöntemler kullanıyor misafirlerimizi ve çalışanlarımızı bu konuda bilinçlendiriyor ve desteklerini istiyoruz.

- Çalışanlarımızı cinsiyet, din, ırk, dil konularında ayrımcılık yapmaksızın tamamını Sart Bölgesinden isdihdam ediyor ve kadın çalışanlarım olmasını destekliyoruz.

- 18 yaş altında işçi kullanımına izin vermiyoruz.

Satın alma işlemlerimizin tamamını Salihli bölgesinden ve bazı ürünler için yakın illerden gerçekleştiriyoruz. Ürün/hizmet alımlarında niteliği ve kalitesini değerlendiriyor ve tedarikçi seçiminde adil, dürüst ve tarafsız davranıyoruz.

Misafirlerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek için istek ve ihtiyaçlarını bize bildirmelerini sağlıyor, şikayetlerini gideriyoruz.

Binalarımızı tasarlarken, özel ihtiyacı olan misafir ve çalışanlarımızın beklentilerini düşünüyor, herkes için erişilebilir hizmet anlayışını benimsiyoruz bu konuda gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

Bölgemizde bulunan Sardes Ören yeri(Gymnasium, Artemis, Bintepeler) Tarihi, kültürel ve manevi öneme sahip, alanların ve geleneklerin korunmasına ve Gelişmesine katkı sağlıyoruz. Bu alanların misafirlerimiz tarafından tanınması ve bilinmesi için özel tanıtımlar yapıyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında doğayı ağaçlandırıyor ve hayvan dostlarımıza katkı sağlamayı sürekli kılıyoruz.

Tüm bu çalışmalarımız ile sürdürülebilir kalkınma doğrultusunda, Bölgemizde kaplıca Turizminin köklü kuruluşlarından biri olarak değer yaratmayı hedefliyoruz.

Sart Çamur Kaplıcaları Yönetim Kurulu

Aktif Ziraretçi  2  Bugüm  18  Toplam  159073
Tasarım ve Programlama